Velký okruh ostrovem Sv. patrika s plavbou po Atlantiku
Trasa zájezdu:
Dublin • Mellifont Abbey • Monasterboice • Belfast • pobřeží Causeway • Londonderry • Clonmacnois • Galway • NP The Burren • Ailwee Cave • Poulnabrone Dolmen • Kilfenory • Mohérské útesy • Ring of Kerry • Killarney • Cork • Rock of Cashel • Rosslare
Program:
1. den:
Odlet odpoledne z Prahy do Dublinu. Po příletu okružní jízda nejzajímavějšími místy Dublinu – Trinity College, Dublin Castle, St. Patrick’s Cathedral, čtvrť Temple Bar. Nocleh.
2. den:
Snídaně. Cesta na sever k prvnímu cisterciánskému klášteru v Irsku z 12. stol. Mellifont Abbey a troskám klášterního komplexu z 5. stol. Monasterboice, jehož největšími klenoty jsou překrásné kamenné kříže s biblickými náměty z 10. stol. Přejezd do Belfastu a prohlídka nejzajímavějších míst s impozantními budovami radnice, Grand Opera House a katedrálou sv. Anny, ale i Entries se spletí uliček a hospůdek. Nocleh.
3. den:
Snídaně. V cestě za poznáním bohatých přírodních krás hrabství Antrim nebude chybět provazový most Carrick-a-rede na pobřeží Causeway (zavěšený 25 m nad mořskou hladinou), věhlasný Obrův chodník se zvláštními skalními útvary a kouzelné scenérie členitého pobřeží. V podvečer prohlídka města Londonderry (též Derry podle kláštera ze 6. st.) s katedrálou sv. Kolumby. Nocleh.
4. den:
Snídaně. Přejezd do bývalého královského města a dnes centra západního Irska Galway. Se zastávkou a prohlídkou místa odpočinku irských králů v nejznámějším klášteře Irska v Clonmacnoise (6. st.). Nocleh.
5. den:
Snídaně. Cesta na jih přes NP The Burren s vápencovou jeskyní Ailwee Cave a Poulnabrone Dolmen. Kilfenora se vzácnými keltskými kříži povede na pověstné Mohérské útesy. Procházka po útesech s nádhernými pohledy na oceán pod nimi patří k nezapomenutelným zážitkům. Odjezd do oblasti Kerry na nocleh (2 noci).
6. den:
Snídaně. Po krátké prohlídce městečka Killarney bude následovat výlet do kouzelné přírody NP Killarney po trase známé jako Ring of Kerry s krásnými výhledy do okolní krajiny (Moll´s Gap, Lady´s View, Torc Waterfall) zakončený v přístavu Cork. Nocleh.
7. den:
Snídaně. Odjezd na prohlídku Rock of Cashel s nejzachovalejším románským kostelem v Irsku, a zříceninami obří středověké katedrály a hradu. Odpoledne přejezd romantickou krajinou jižního Irska do Rosslare. Nalodění a noční plavba do Cherbourgu. Nocleh na lodi.
8. den:
Odpoledne po přistání tranzit přes Francii a SRN.
9. den:
Dopoledne návrat do ČR.