Irsko - národní parky a keltská historie
Poznávací zájezdy Irsko. Poznávací zájezd do Irska s turistikou - národní parky a keltská historie v Irsku i ve Walesu
Program poznávacího zájezdu Irsko
Den 1
16:30 Hradec Králové - odjezd od vlakového nádraží (autobusová zastávka označená písm. J) 18:30 Praha - odjezd z autobusového nádraží Florenc, stanoviště číslo 12 nebo 13 20:30 Plzeň - odjezd z parkoviště před budovou ČSAD za Centrálním autobusovým nádražím tranzit přes Německo a Francii
Den 2
trajekt z Calais do britského Doveru, pohled z lodi na vysoké křídové útesy, megality v Avebury – největší kamenný kruh v Evropě o průměru více než 400 metrů, kemp v Anglii
Den 3
krátká procházka po lázeňském městě Bath (architektonický skvost UNESCO), přejezd do Walesu: túra v národním parku Brecon Beacons s travnatými vrcholky Corn Du a Pen y Fan (886 m), večerní posezení v hospůdkách, noční 4hodinový trajekt z Pembroke do Rosslare
Den 4
Rock of Cashel ("hrad králů") - vápencový pahorek se zříceninou hradu a církevních staveb, příjezd na poloostrov Dingle – tři noci ve stejném kempu
Den 5
poloostrov Dingle: pokus o výstup na na jednu z nejvyšších hor Irska Mt. Brandon (952 m)
Den 6
druhý den na Dinglu: procházka od pevnosti Dunbeg k mysu Slea Head, pohled na nejzápadnější bod Evropy Dunmore Head, malebné přístavní městečko Dingle, raně křesťanská kaple Gallarus Oratory
Den 7
turistika v NP Killarney: výstup k jezeru Devil´s Punch Bowl pod horou Mangerton, alternativně lehčí výlet v okolí jezera Muckross (Muckross House, Abbey, Ross Castle), přejezd do Doolinu (dvě noci ve stejném kempu)
Den 8
oblast The Burren - opuštěná pláž Fanore Beach, výšlap bizarní skalnatou krajinou od majáku Blackhead ke kamenné pevnosti, 200 m vysoké mořské útesy Cliffs of Moher, večer hospůdky s tradiční irskou lidovou hudbou v Doolinu
Den 9
Galway - kulturní metropole Irska na západním pobřeží, středisko gaelské kultury a jazyka s příjemnou atmosférou, komplex raně středověkého kláštera Clonmacnoise (kamenné kostelíky, kulaté věže, keltské kříže, hřbitov)
Den 10
div megalitické architektury – 5 200 let starý chodbový hrob (Newgrange nebo Knowth), zastávka u hradu Trim, velkolepé zahrady Powerscourt, tři noci ve stejném kempu
Den 11
prohlídka komplexu památek v Glendalough (jeden z nejvýznamnějších staroirských klášterů umístěný v krásné krajině), túra ve Wicklow Mountains
Den 12
metropole Irska Dublin (Trinity College, katedrály, muzea, útulné hospůdky s pivem Guinness, John Jameson Distillery - muzeum irské whisky, bohémská čtvrť Temple Bar)
Den 13
ranní trajekt do Holyheadu ve Walesu, výstup na Snowdon, nejvyšší vrchol NP Snowdonia, alternativně lehčí túra v národním parku
Den 14
waleské město Conwy se středověkým hradem a skvěle zachovaným opevněním, historické městečko Chester s římskými památkami
Den 15
celodenní prohlídka Londýna (Big Ben, budovy Parlamentu, Trafalgar Square, Westminster Abbey, Downing Street, St. Paul´s Cathedral, Tower, Hyde Park, Greenwich…), trajektem Dover-Calais zpět na pevninu, tranzit přes Francii a Německo
Den 16
příjezd do ČR v odpoledních hodinách.