Nelíbí se vám chladné počasí v Česku? V Egyptě vám rozhodně zima nebude!
Dneškem oficiálně začíná zima a díky poklesu teplot a přívalu nových sněhových srážek se mnozí milovníci zimních sportů tetelí blahem a nedočkavostí, až konečně po roce opět vyrazí na svah. Pokud nepatříte mezi příznivce sněhu a teplot bod bodem mrazu, možná se poohlížíte o jiném způsobu své dovolené. Ideální možností je vyrazit do tepla k moři. Vynikající alternativou z pohledu cena/délka letu/kvalita dovolené je Egypt.
Proč právě Egypt?
Jaké jsou výhody a nevýhody dovolené v Egyptě?
Pláže v Egyptě sice nejsou tak malebné jako v pohádkových destinacích, kterými jsou například Maledivy, Dominikánská republika, Francouzská Polynésie apod., ovšem velkou výhodou je zde cena. All inclusive dovolenou v Egyptě sežene i kolem hranice 10 000 Kč. Pokud budete chtít vyrazit do nějaké exotické destinace, bude vás to stát mnohonásobně více.
Další výhodou dovolené v Egyptě je jeho poloha. Nachází se totiž v severní Africe, což je z Evropy mnohem blíže, než jihovýchodní Asie či Střední Amerika, kde se nachází většina oblíbených zimních exotických destinací. Délka letu je tedy výrazně kratší. Doba letu z Prahy do Egypta je cca 4,5 hodiny v závislosti na tom, do které destinace míříte. Naproti tomu například délka letu na Maledivy je 11-12 hodin.
Egypt navíc nabízí příjemně teplé klima. I během zimy skýtají jeho jižněji položená letoviska, jako je například Safaga, ideální teploty pro koupání. Průměrné teploty se v Egyptě pohybují v prosinci okolo 25°C a stejnou teplotu má i moře. S přicházejícím jarem pak začínají teploty vzrůstat až na hranici 40°C. Starším lidem a malým dětem se proto nedoporučuje cestovat do Egypta během července a srpna, kdy jsou zde teploty nejvyšší, ale raději volit podzimní, zimní, nebo jarní termíny, kdy jsou tepoty mírnější a pobyt na pláži na přímém slunci nebude působit takovou zátěž pro jejich organismus.
Postihne mě faraonova pomsta?
S dovolenou v Egyptě je neodmyslitelně spojena obava z tzv. faraonovy pomsty. Jedná se o střevní onemocnění, které je způsobené tím, že se do těla dostanou bakterie, na které není naše tělo zvyklé. Také hygienické standardy jsou zde jiné, než u nás. Abyste se ochránili před případnými problémy, doporučuje se pít pouze balenou vodu – nikdy ne vodu z místního kohoutku. Také si dávejte pozor na míchané koktejly, ve kterých je led – ten by měl být opět připravován z balené vody. Pozor také na ovoce – pokud je umyté v místní vodě, opět může vyvolat problémy. Doporučuje se jíst pouze takové ovoce, které je možné si oloupat. Pokud vás přece jen střevní problémy postihnout, stačí zajít do lékárny pro některý z volně prodejných léků.